Lerøyleikane i friidrett, første dag:

Nordfjordingane markerte seg sterkt

Lerøyleikane: Ingeborg Sofie Sætren og dei andre frå indre Nordfjord imponerer i Lerøyleikane i friidrett.  Foto: Roy Aron Myklebust (arkiv)

New Articles

Lerøyleikane i friidrett går av stabelen denne helga, og heile åtte av utøvarane som representerer Sogn og Fjordane kjem frå indre Nordfjord.

Lerøyleikane er ein konkurranse mellom alle krinsane i Norge og omfattar aldersklassane 13 og 14 år. Vestlandet (Sogn og Fjordane, Hordaland, Rogaland og Agderfylka) møtest på Osterøy for konkurransar denne helga.

Våre lokale deltakarar har gjort sine saker særs bra, og fleire av dei har også vore på pallen.

Lerøyleikane held fram søndag.

Resultat laurdag

Gutar 14, 200 meter:

1. Abdirashid Hassan Mohamoud, Hordaland 25,42

2. Filip Holdhus, Hordaland 25,52

3. Andreas Nedrebø Nesse, Rogaland 25,75

7. Håvard Johan Hilde, Sogn og Fjordane 26,83


Gutar 13, 200 meter:

1. Jakob Slåtten,Sogn og Fjordane 25,45

2. Espen Skålheim, Rogaland 25,73

3. Ruben Alexander Eide Gjerde, Sogn og Fjordane 25,75


Jenter 13, diskos (0,6 kg):

1. Nora Ekroll Jaidi, Hordaland 38,19 m

2. Inga Rabben Reimers, Rogaland 37,25 m

3. Hanna Haugsvær, Rogaland 32,66 m

6. Maja Fuglestrand Baade,Sogn og Fjordane 18,31 m


Gutar 14, lengde:

1. Emil Gundersen, Hordaland 5,54 m

2. Luka Bergheim, Hordaland 5,38 m

3. Håvard Johan Hilde, Sogn og Fjordane 5,36 m


Jenter 13,  kule (2,0 kg):

1. Inga Rabben Reimers, Rogaland 13,42 m

2. Hanna Haugsvær, Rogaland 12,40 m

3. Nora Ekroll Jaidi, Hordaland 11,40 m

4. Ingeborg Sofie Sætren, Sogn og Fjordane 10,85 m

7. Maja Fuglestrand Baade, Sogn og Fjordane 8,45 m


Jenter 13, lengde:

1. Mathilde Handeland, Hordaland 5,12 m

2. Ingeborg Sofie Sætren, Sogn og Fjordane 4,90 m

3. Selma Ims, Rogaland 4,69 m


Gutar 14, 600 meter:

1. Simon Hermstad Simonsen, Rogaland 1.34,08

2. Filip Holdhus, Hordaland 1.34,87

3. Phillip Morken, Hordaland 1.35,17

9. Aleksander Sunde, Sogn og Fjordane 1.41,09


Gutar 13, 1.000 meterkappgang:

1. Kristoffer Sandal, Sogn og Fjordane 5.47,01

2. Isak Heggdal Skogen,Sogn og Fjordane 6.02,06

3. Andre Nordal Amdal, Rogaland 6.30,10

4. Torje Seljeset, Sogn og Fjordane 6.58,76


Gutar 13, 600 meter:

1. Martin Baggegård Myrlid, Hordaland 1.38,46

2. Sindre Strønstad-Løseth, Hordaland 1.39,88

3. Johannes Hopland, Hordaland 1.40,00

4. Isak Heggdal Skogen, Sogn og Fjordane 1.43,57

10. Torje Seljeset, Sogn og Fjordane 1.49,02


Gutar 13, lengde:

1. Espen Skålheim, Rogaland 5,43 m

2. Oscar Barikmo Stuhr, Hordaland 5,38 m

3. Ruben Alexander Eide Gjerde, Sogn og Fjordane 5,26 m

11. Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo, Sogn og Fjordane 4,38 m