Angermund-Vik og Kyte raskast Skåla Opp

Vinnarane over mål: Stian Angermund-Vik og Karoline Holsen Kyte tok reprise på toppresultata frå 2017 og vann Skåla Opp i Loen.   Foto: Skåla Opp/Rune Holen

New Articles

Stian Angermund-Vik og Karoline Holsen Kyte tok reprise på toppresultata frå 2017 og vann Skåla Opp i Loen.

Stian Angermund-Vik var aller raskast på Skåla med tida 1.09.57.

Stian Angermund-Vik (i front) tok sigeren som for to år sidan.  Foto: Inge Fænn (arkiv)

Bak han følgde Stian Øverbø Aarvik frå Gneist og Johan Bugge frå Molde.


I kvinneklassen sigra Karoline Holsen Kyte med tida 1.23.20.

Etter henne følgde svenske Johanna Åström frå Dynafit og May Britt Buer frå Hovland.

Vann som i 2017: Karoline Holsen Kyte frå Førde.   Foto: Jan Erik Sandbakk/ Skåla Opp (arkiv)

 Det vart på førehand håpa at det kunne bli nye løyperekordar med dagens forhold, men rekordane står framleis også etter Skåla Opp 2019.

Frå startområdet for Skåla Opp ved Tjugen Camping.  Foto: Skåla Opp/Marcus Vangberg

 

Her finn du topp 3 i alle klassar:

#NavnLandKlubbTidEtter
K23-34
110Karoline Holsen Kyte NOROSLO 1:23:29+0:00
24Johanna Åström SWEDynafit 1:28:42+5:13
333Mari Trønnes NORLILLEHAMMER 1:40:53+17:24
K35-39
141Annie Bersagel NOROSLO 1:38:18+0:00
244Tina Løkke Vie NORGloppen Friidrettslag 1:41:23+3:05
3138Nina Svamo NORLILLEHAMMER 1:49:17+10:59
K40-44
168May Britt Buer NORHOVLAND 1:31:29+0:00
264Anita Iversen Lilleskare NORBFG Bergen Løpeklubb 1:31:49+0:20
372Målfrid H Valdersnes NORAKS 77 / Vinmonopolet BIL 1:46:53+15:24
K45-49
184Kristin Lunde NOROpptur Motbakke 1:49:06+0:00
285Susanne Steffens-Bakken NOROSLO 2:09:12+20:06
380Therese Sørensen NORBEKKESTUA 2:12:07+23:01
K50-54
191Marianne Moretti-Adimari NORAtletica Cortina 1:53:28+0:00
2295Anne Kristin Sollid NORDale Fjelløpere / Fjells Venner 2:01:35+8:07
389Hanne Liland NORVaregg Fleridrett / Fjellgeitene 2:01:58+8:30
K55-59
11107Mary Moe NORBremanger Idrettslag 2:00:52+0:00
21101Anne Berit Holsen NORFØRDE 2:03:31+2:39
33104Katrine Lossius NORNESØYA 2:17:45+16:53
K60-64
1115Norunn Stavø NORFLORØ 1:49:56+0:00
K65-69
1118Birgit Korvald NOROSLO 2:02:06+0:00
2117Hanne Marie Paulsberg NORLørenskog 2:25:54+23:48
M15-17
1127Trym Dalset Lødøen NORHaugen IL 1:22:32+0:00
2123Mikkel Blikstad Thomassen NORLillehammer IF 1:28:27+5:55
3126Håvard Klakegg NORJølster IL 1:29:04+6:32
M18-19
1138Per-Christian Grieg NORVaregg Fleridrett 1:15:25+0:00
21133Magnus Midthjell Gjørven NORMarkane 1:44:17+28:52
31134Lars Sæterlid Hella NORVaregg Fleridrett 1:53:09+37:44
M20-22
1145Stian Øvergaard Aarvik NORGneist 1:11:32+0:00
2140Johan-Olav Botn NORStårheim IL 1:17:56+6:24
3144Peter Butler USAPORT ANGELES 1:22:31+10:59
M23-34
1244Stian Angermund-Vik NORBERGEN 1:09:57+0:00
2180Johan BUGGE NORMOLDE 1:11:50+1:53
3238Weldu Negash NORBUL Oslo / Bondeungdomslaget 1:12:11+2:14
M35-39
11286Bhim Gurung NEPNittedal Idrettslag, Oslo Sportslager 1:14:48+0:00
21268Øyvind Heiberg Sundby NOROSLO 1:15:26+0:38
3289Lars Erik Skjervheim NORVOSS 1:18:19+3:31
M40-44
1305Lars BERGER NORDombås IL 1:25:48+0:00
22350Jens Arne Svartedal NORBærum Vest Racing Team 1:28:38+2:50
3355Anders Johansen NOROttestad IL 1:29:28+3:40
M45-49
1392Roger Lillestøl NORRoger Lillestøl / Sparebanken Sogn og Fjordane/Hornindal IL 1:23:07+0:00
2371Sverre Nesdal Aske NORFjellhug Vereide 1:24:22+1:15
31386Jann Olav Tjønneland NORViksdalen il 1:27:29+4:22
M50-54
1437Kristen SKJELDAL NORVOSS 1:23:46+0:00
22419Kjartan Åsnes NORSvint IL 1:32:36+8:50
3423Ole Jonny Vallestad NORFØRDE 1:32:51+9:05
M55-59
1465Arvid Brudevoll NORVik Il 1:34:03+0:00
22491Henry Arne Hammersland NORGloppen Friidrettslag 1:38:07+4:04
3490Terje Skinstad NORIF Sturla 1:38:30+4:27
M60-64
1517Arild Bjarkø NORos IL 1:41:13+0:00
2518Terje Torvanger NORBremanger Idrettslag 1:42:51+1:38
3519Sverre Grøthe NORVeritas BIL 1:46:46+5:33
M65-69
1531Jon Sjurgard NORLOM 1:41:46+0:00
2532Ove Arne Bernes NORMjøsdalen IL 1:42:41+0:55
31528Per Gunnar Kvenseth NORPelle Hest og Invest 1:52:27+10:41
M70-74
12549Kent Berglund SWESÖDERHAMN 2:33:57+0:00
21536Vidar Olderkjær NORGjøvik Friidrettsklubb 2:35:44+1:47
M75-79
1544John Svahn NORMjøsdalen I.L 2:03:30+0:00
2545Birger Normann Hanstveit NORFOTLANDSVÅG 2:14:24+10:54
3548Christian Børs Lind NORRøa IL 2:17:21+13:51

     Presenteres av