Skyttarkongen vann på fleire innertiarar

Nummer ein: Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk, gjekk til topps i stemnet på fleire innertiarar.  Foto: Hornindal og Markane Skyttarlag

Nummer to: Trine Ramsvik Stette frå Engesetdal/Skodje vart nummer to.  Foto: Hornindal og Markane Skyttarlag

Nyhende

Skyttarkongen Tor Gaute Jøingsli frå Lom og Skjåk Skyttarlag vann Retura–cupstemnet i miniatyr som Hornindal og Markane skyttarlag arrangerte sist veke.

– Tor Gaute Jøingsli fekk hard konkurranse av Trine Ramsvik Stette frå Engesetdal/Skodje. Begge fekk den særs gode poengsummen 348 poen. Jøingsli vann på fleire innertiarar. På tredjeplass følgde Inge Hvitås, Sauherad, også han på kongelaget tidlegare i år, med 345 poeng. Det deltok 107 skyttarar, og det vart vist jamt bra skyting. Gledeleg var det å sjå at både Hovdebygda og Ørsta Skyttarlag og Hornindal og Markane Skyttarlag stilte med mange deltakarar i klasse Nybegynnar Ung (NU). Det lovar bra for rekrutteringa framover, skriv skyttarlaget i ei pressemelding.

Retura Cup nov 2018

Hornindal og Markane Skyttarlag, Hornindal, 21-24.11. 2018

Meisterskap

Klasse 3-5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 348, 2. Trine Ramsvik Stette, Engesetdal/Skodje 348, 3. Inge Hvitås, Sauherad 345, 4. Ola Vangen, Sunnylven 344, 5. Ole Arild Aa, Hyen 343, 6. Jo V. Salthammer, Vestnes 343, 7. Monica Sæterøy, Langevåg 342, 8. Marie Alme, Nordbygda og Rand 342, 9. Ole Jørgen Haugen, Fåberg 342, 10. Asbjørn Myklebust, Hovdebygda og Ørsta 341, 11. Nils Holme, Hyen 341, 12. Runar Driveklepp, Volda 340, 13. Reidun Kristin Knapstad, Florø 339, 14. Trond Petter Lystad, Hovdebygda og Ørsta 338, 15. Torill Lystad, Hovdebygda og Ørsta 338, 15. Vegard Taklo, Hundeide 338, 17. Per Tore Taklo, Hundeide 337, 18. Kjell O. Frøysa, Sunnylven 336, 19. Nils Olav Frøysa, Sunnylven 335, 20. Ingebrigt Berget, Dalane 335, 21. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 334, 22. Arnstein Homberset, Hjartåbygda 333, 23. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 332, 24. Geir Magne Muldsvor, Nordbygda og Rand 331, 25. Ben Magne Stokland, Stadlandet 328.

V55: 1. Per Ulvestad, Hovdebygda og Ørsta 348, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 346, 3. Erling Sylte, Fiskå 343, 4. Arild Fure, Stryn 342, 5. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 339, 6. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 338.

J, 16–17 år: 1. Bendik Stokland, Stadlandet 347, 2. Elling Sætre Lillebø, Vartdal 342, 3. Peter Bjørndal, Vartdal 342, 4. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 333.

ER, 14–15 år: 1. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 350, 2. Martine Sve, Stranda 349, 3. Ola-Johan Dybvik, Langevåg 348, 4. Hedda Tomasgard, Eidsbygda 346, 5. Odd Helge Muldsvor, Nordbygda og Rand 346, 6. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 343, 7. Siri Lill Berg, Hjartåbygda 342, 8. Stian Skeistrand, Eidsbygda 339, 9. Ola Øvsteng Ryslett, Hovdebygda og Ørsta 327, 10. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 320, 11. Edvard Arnesen, Hjørungavåg 317.

R, 11–13 år: 1. Nora Sæterøy Høybakk, Langevåg 347, 2. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 346, 3. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 337, 4. Ørjan Frøysadal Hauge, Sunnylven 335, 5. Isak Berget, Dalane 328, 6. Marte Skeistrand, Eidsbygda 319, 7. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 318.

V65: 1. Anton Jon Aarskog, Sundnes 347, 2. Magne Skårbø, Stadlandet 347, 3. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 346, 4. Knut Riise, Hovdebygda og Ørsta 346, 5. Jan Steinsvik, Moltustranda og Larsnes 344, 6. Idar Berget, Dalane 344, 7. Odd Peter Skinlo, Hyen 343, 8. Rasmus Flore, Hornindal og Markane 325.

V73: 1. Svein Hoem, Stryn 347, 2. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 345, 3. Karstein Velle, Fiskå 343, 4. Peder Holme, Hyen 339, 5. Oddmund Fivelstad, Sunnylven 335, 6. Reidar Øye, Hovdebygda og Ørsta 334, 7. Nils Bjørdal, Hovdebygda og Ørsta 334.

Klasse 2: 1. Kaja Kalvatsvik Bolsø, Volda 342, 2. Roger Vangen, Stranda 338, 3. Oda Constanse Ludvigsen, Nordbygda og Rand 335, 4. Oda Kalvatsvik Bolsø, Volda 332.

Hovudskyting

Klasse 1: 1. Lars-Herman Hermansen, Dalane 248, 2. Ann Therese Gausemel, Hornindal og Markane 246, 3. Audun Gausemel, Hornindal og Markane 243, 4. Kristoffer Kile, Hovdebygda og Ørsta 243, 5. Jan Ole Bolsø, Volda 234, 6. Magne Olav Reme, Utvik og Innvik 229.

NU, -15 år: 1. Sara Annie Aarnes, Hornindal og Markane 227, 1. Tor Even Berg, Hjartåbygda 239, 1. Era Borgund, Haugen 230, 1. Martin Eikebø Helset, Hovdebygda og Ørsta 223, 1. Emil Flo Ulvestad, Hovdebygda og Ørsta 202, 1. Amund Flore, Hornindal og Markane 204, 1. Maren Othilie Flore, Hornindal og Markane 229, 1. Noah Hatlenes, Utvik og Innvik 207, 1. Inger Hjelmeset, Hornindal og Markane 233, 1. Ane H. Kirkeeide, Hornindal og Markane 212, 1. Oddrun H. Kirkeeide, Hornindal og Markane 226, 1. Martin Larsen Myklebust, Hovdebygda og Ørsta 210, 1. Madelen Lindvik, Hornindal og Markane 189, 1. Thomas Lund Myklebust, Hovdebygda og Ørsta 223, 1. Mari Sofi Meland, Hornindal og Markane 233, 1. Linus Raisio, Hovdebygda og Ørsta 236, 1. Torje Seljeset, Hornindal og Markane 232, 1. Brage Sporstøl, Hovdebygda og Ørsta 213, 1. Olina Svarstad Heggdal, Hornindal og Markane 238, 1. Kartine Svarstad Heggdal, Hornindal og Markane 228, 1. Jesper Svarstad Hole, Hornindal og Markane 217, 1. Even Sætre Øye, Hovdebygda og Ørsta 193, 1. Samuel Teige Kompalla, Hornindal og Markane 148, 1. Kornelia Trøsken, Hornindal og Markane 187, 1. Matea Vik, Hornindal og Markane 164, 1. Trym Aleksander Weiseth, Hovdebygda og Ørsta 204.

NV, 16+ år: 1. Svein Arne Arnesen, Hjørungavåg 245, 2. Mona Weiseth, Hovdebygda og Ørsta 234.