Sivert og Sandra til topps på Stadlandet

Vann: Søskena Sivert og Sandra Vindfjell Frøholm frå Utvik og Innvik Skytterlag vann klassane eldre rekrutt og eldre junior.  Foto: Privat

Nyhende

Søskena Sivert og Sandra Vindfjell Frøholm frå Utvik og Innvik Skyttarlag vann klassane eldre rekrutt og eldre junior då Stadlandet Skyttarlag arrangerte innandørsstemne på miniatyrbana si ved Stadlandet skule sist helg.

I alt 65 skyttarar deltok i stemnet, som var det siste stemnet i kvalifiseringa til finalen i Retura-cupen.

Retura-cup Stadlandet 15m, Stadlandet SKL, 22.-24/2 2019:

Meisterskap:

Rekrutt: 1. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 328, 2. Sofie Hatlelid, Stadlandet 321, 3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 320

Eldre rekrutt: 1. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 341, 2. Isak Andre Berget, Dalane 339, 3. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 334

Junior: 1. Bendik Stokland, Stadlandet 344, 2. Fredrik Taklo, Hundeide 344, 3. Hedda Melheim, Eidsbygda 342

Eldre Junior: 1. Sandra Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 336 V65: 1. Idar Berget, Dalane 347, 2. Anton Jon Aarskog, Sundnes 345, 3. Magne Skårbø, Stadlandet 344

V73: 1. Magnar Molland, Sogndal 350, 2. Svein Hoem, Stryn 346, 2. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 346

Klasse 1: 1. Oddgeir Skeistrand, Eidsbygda 229

Klasse 2: 1. Einar Bolstad, Hafslo 343, 2. Johannes Finstad, Hafslo 343, 3. Ole Kristian Aasen, Haugen 335, 4. Ronny Hatlelid, Stadlandet 315

Klasse 3-5: 1. Ole Arild Aa, Hyen 348, 2. Regine Nesheim, Eidsbygda 346, 3. Marie Alme, Nordbygda og Rand 345, 4. Arve Halsteinslid, Haugen 345

V55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 347, 2. Magne Aarskog, Sundnes 342, 3. Sigmund Østby, Skjeberg 341

Hovudskyting:

Klasse NU: 1. Angelica Belden, Stadlandet 211, 2. Ine Johanne Berget, Dalane 221, 3. Johannes Grytting, Stadlandet 218, 3. Nicholas Grytting, Stadlandet 220, 5. Julie Hatlelid, Stadlandet 170, 6. Oliver Flo Heggen, Eidsbygda 234, 7. Oliver Kupen Skårbø, Stadlandet 228

Klasse R: 1. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 236, 2. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 229, 3. Sofie Hatlelid, Stadlandet 228

Klasse ER: 1. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 243, 2. Isak Andre Berget, Dalane 242, 3. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 242, 4. Henrik Haugen, Fiskå 237, 5. Siren Margrethe Berget, Dalane 229

Klasse J: 1. Bendik Stokland, Stadlandet 245, 2. Fredrik Taklo, Hundeide 245, 3. Hedda Melheim, Eidsbygda 244, 4. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 244, 5. Stian Skeistrand, Eidsbygda 241, 6. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 240

Klasse EJ: 1. Sandra Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 240

Klasse V65: 1. Anton Jon Aarskog, Sundnes 248, 2. Idar Berget, Dalane 247, 3. Magne Skårbø, Stadlandet 246, 4. Odd Peter Skinlo, Hyen 243

Klasse V73: 1. Magnar Molland, Sogndal 250, 2. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 248, 3. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 247, 4. Toralf Årdal, Jølster 247, 5. Svein Hoem, Stryn 246, 6. Karstein Velle, Fiskå 244, 7. Erling Sylte, Fiskå 239

Klasse 1: 1. Oddgeir Skeistrand, Eidsbygda 229

Klasse 2: 1. Johannes Finstad, Hafslo 245, 2. Einar Bolstad, Hafslo 244, 3. Ole Kristian Aasen, Haugen 241, 4. Ronny Hatlelid, Stadlandet 228

Klasse 3: 1. Silje Veronica Ludvigsen, Nordbygda og Rand 237, 2. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand 234, 3. Lars-Herman Hermansen, Dalane 232, 4. Sveinung Søyland Moen, Førde 230, 5. Synnøve Berget, Aalesund 229, 6. Terje Lundebrekke, Stadlandet 228, 7. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 221, 8. Oda Constanse Ludvigsen, Nordbygda og Rand 217

Klasse 4: 1. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 240, 2. Lennart Henden, Syvde 240, 3. Ben Magne Stokland, Stadlandet 236, 4. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 235, 5. Ørjan Aven, Førde 231, 6. Ingebrigt Berget, Dalane 227

Klasse 5: 1. Ole Arild Aa, Hyen 248, 2. Regine Nesheim, Eidsbygda 247, 3. Marie Alme, Nordbygda og Rand 245, 4. Arve Halsteinslid, Haugen 245, 5. Vegard Taklo, Hundeide 244, 6. Per Tore Taklo, Hundeide 231

Klasse V55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 247, 2. Magne Aarskog, Sundnes 245, 3. Sigmund Østby, Skjeberg 241, 4. Arild Fure, Stryn 241, 5. Kjell Magne Åshamar, Hundeide 239, 6. Rolf Hatlelid, Stadlandet 238, 7. Kjell Arne Myrvoll, Syvde 237