Even Hole Cup vart arrangert på Skjærtorsdag under gode forhold,trass i litt surt ver. Rennet samla 110 deltakarar i alle aldrar. Beste tid i lang løype for jenter vartSofie Rake frå Lommedalens IL og for guttane vart det Edvin FonnSårheim frå Breimsbygda som var raskast.

Resultat Even Hole Cup 2016 - Storslalåm

J 11-12 år

1 142 Torvund Julie Hagen Førde IL - Ski M 1:12.93 1:12.27 2:25.20

2 138 Felde Olianna Breimsbygda IL - S M 1:14.05 1:14.64 2:28.69 +3.49

3 139 Hafstad Lise Førde IL - Ski M 1:19.93 1:19.52 2:39.45 +14.25

4 141 Solheim Sofie Storevik Førde IL - Ski M 1:20.85 1:19.79 2:40.64 +15.44

5 143 Vellene Kristine Bærums Skiklub - S M 1:30.48 1:29.27 2:59.75 +34.55

6 140 Sæten Johanne Haugen IL - Ski M 1:31.55 1:32.80 3:04.35 +39.15

7 212 Lødemel Emma Dorthea Hornindal IL 1:39.18 1:40.25 3:19.43 +54.23

G 11-12 år

1 152 Aarøen Taklo Håvard Jølster IL - Ski M 1:08.07 1:06.61 2:14.68

2 144 Hofslundsengen Eivind Sogndal IL - Ski - Sk M 1:08.46 1:07.12 2:15.58 +0.90

3 150 Felde Johan Haugen IL - Ski M 1:08.26 1:07.42 2:15.68 +1.00

4 145 Årdal Johannes Jølster IL - Ski M 1:11.36 1:11.61 2:22.97 +8.29

5 154 Rand Jan Henden Haugen IL - Ski M 1:12.62 1:11.43 2:24.05 +9.37

6 155 Fredheim Magnar Olden IL - Ski M 1:13.47 1:11.76 2:25.23 +10.55

7 147 Stokkenes Sæthre Oliver Haugen IL - Ski M 1:14.28 1:13.82 2:28.10 +13.42

8 148 Hopland Mats Sørebø Stryn T og IL - Ski M 1:14.11 1:14.38 2:28.49 +13.81

9 156 Myklebust Jonas Breimsbygda IL - S M 1:26.52 1:28.27 2:54.79 +40.11

10 149 Reme Sunde Kristian Vikane IL - Ski M 1:33.75 1:27.17 3:00.92 +46.24

11 146 Hilde Håvard Johan Vikane IL 1:37.51 1:31.65 3:09.16 +54.48

12 151 Søvde Andreas Egge Breimsbygda IL - S M 2:13.04 2:18.64 4:31.68 +2:17.00

J 13-14 år

1 167 Nedrebø Tuva Hoff Førde IL - Ski M 1:06.49 1:06.24 2:12.73

2 168 Dalen Ingvild Fauske Stranda IL - Ski M 1:08.01 1:06.87 2:14.88 +2.15

3 162 Årdal Sofie Jølster IL - Ski M 1:07.81 1:08.11 2:15.92 +3.19

4 164 Felde Marthea Breimsbygda IL - S M 1:08.72 1:07.79 2:16.51 +3.78

5 169 Indrebø Nora Førde IL - Ski M 1:08.72 1:07.90 2:16.62 +3.89

6 163 Lambrechts Oda Hage Førde IL - Ski M 1:08.52 1:08.46 2:16.98 +4.25

7 159 Nygård Sara Førde IL - Ski M 1:10.98 1:10.23 2:21.21 +8.48

8 161 Fredheim Julie Olden IL - Ski M 1:15.43 1:14.83 2:30.26 +17.53

9 160 Røysum Camilla Sogndal IL - Ski - Sk M 1:16.52 1:16.08 2:32.60 +19.87

10 158 Strand Kristine Førde IL - Ski M 1:29.72 1:20.16 2:49.88 +37.15

11 165 Andersen Hedda Try, Idrettslaget - S M 1:28.62 1:27.21 2:55.83 +43.10

12 166 Heggestad Katarina Hafslo IL - Ski M 2:21.59 1:13.75 3:35.34 +1:22.61

157 Røysum Julie Venes Sogndal IL - Ski - Sk M DNF 1:05.38 1:05.38

U Menn Synshemmet

1 170 Fugle Egil Mahtias Jølster IL - Ski M 1:13.48 1:13.19 2:26.67

G 13-14 år

1 175 Hetle Håvard Breimsbygda IL - S M 1:03.32 1:01.84 2:05.16

2 177 Vellene Herman Bærums Skiklub - S M 1:04.99 1:03.79 2:08.78 +3.62

3 178 Rake Håkon Lommedalens IL - M 1:05.11 1:04.33 2:09.44 +4.28

4 179 Åmbakk Bendik Ørsta IL - Ski M 1:05.23 1:04.34 2:09.57 +4.41

5 174 Frøholm Remi Kristoffer Vikane IL - Ski M 1:17.14 1:19.72 2:36.86 +31.70

6 172 Manaco Vito Lo Voll IL 1:25.77 1:26.51 2:52.28 +47.12

7 176 Sunde reme Steffen Vikane IL - Ski M 1:27.33 1:27.16 2:54.49 +49.33

171 Kjøs Henrik Skjeldrum Drammen Slalåmkl M DNF 1:09.27 1:09.27

173 Aasheim Haakon Scherven Voll IL 1:51.15 DNF 1:51.15

J 15-16 år

1 180 Rake Sofie Lommedalens IL - M 1:05.03 1:04.61 2:09.64

2 183 Røysum Kristine Lidal Sogndal IL - Ski - Sk M 1:08.64 1:07.52 2:16.16 +6.52

3 182 Manaco Amanda Lo Voll IL 1:37.62 1:35.19 3:12.81 +1:03.17

4 181 Skåden Tonje Vikane IL 1:36.93 1:42.28 3:19.21 +1:09.57

G 15-16 år

1 186 Hagen Daniel Veten IL - Ski M 1:03.70 1:02.18 2:05.88

Tidtaking : ALGE-TIMING produkt 24.03.2016 - 16:36:50 www.alge-timing.com

Data : ALGE-Timing TimeNET Side 1 / 2

EVEN HOLE CUP 2016 - SSL, Skjærtorsdag 24. mars

Resultatliste (Pr. klasse)

# StNr Navn Nasjon Føds.år Klubb Kjønn 1.omgang 2.omgang Total Diff

2 189 Schäfer Friedrich Jølster IL - Ski M 1:04.05 1:02.33 2:06.38 +0.50

3 190 Taklo Jørgen Aarøen Jølster IL - Ski M 1:04.40 1:02.63 2:07.03 +1.15

4 188 Felde Reiel Daling Breimsbygda IL - S M 1:05.29 1:01.82 2:07.11 +1.23

5 187 Engeland Ivar Haugen IL - Ski M 1:07.56 1:06.39 2:13.95 +8.07

6 184 Årdal Matias Jølster IL - Ski M 1:10.89 1:07.92 2:18.81 +12.93

185 Hamar Bendik Jølster IL - Ski M 1:11.75 DSQ 1:11.75

Kvinner Super Veteran 56-100

1 191 Bergheim Reidun Førde IL - Ski M 1:21.78 1:19.68 2:41.46

Kvinner A

1 192 Årdal Vilde Jølster IL - Ski M 1:14.20 1:18.96 2:33.16

2 196 Wegscheider Martina Sud Tirol M 1:29.86 1:30.04 2:59.90 +26.74

Junior I K 17-18 år

1 194 Felde Julie Helle Breimsbygda IL - S M 1:07.60 1:05.08 2:12.68

Menn Super veteran 56-100

1 195 Hole Even Førde IL - Ski M 1:08.89 1:07.67 2:16.56

2 213 Almenning Ole Tom Breimsbygda IL 1:18.94 1:17.39 2:36.33 +19.77

Menn Veteran 31-55

1 206 Sæten Joar Haugen IL - Ski M 1:06.88 1:05.26 2:12.14

2 203 Nygård Geir Førde IL - Ski M 1:08.56 1:06.83 2:15.39 +3.25

3 200 Hafstad Stig Førde IL - Ski M 1:09.81 1:09.34 2:19.15 +7.01

4 197 Felde Leif Øystein Breimsbygda IL - S M 1:10.95 1:09.92 2:20.87 +8.73

5 198 Lidal Tommy Sogndal IL - Ski - Sk M 1:13.08 1:10.98 2:24.06 +11.92

6 205 Hofslundsengen Magne Sogndal IL - Ski - Sk M 1:12.06 1:12.23 2:24.29 +12.15

7 201 Paulen Kjell Breimsbygda IL - S M 1:18.13 1:16.76 2:34.89 +22.75

8 199 Hole Per Inge Stil, IL - Ski M 1:20.79 1:17.85 2:38.64 +26.50

9 204 Rake Roger Lommedalens IL - M 1:16.68 1:34.11 2:50.79 +38.65

Menn A

1 207 Hole Eirik Bergheim Førde IL - Ski M 1:01.16 1:00.48 2:01.64

2 202 Hole Håvar Bergheim Norges Skiforbund M 1:05.68 1:03.24 2:08.92 +7.28

3 208 Hole Andreas Nyhagen Stil, IL - Ski M 1:13.67 1:13.03 2:26.70 +25.06

Junior I M 17-18 år

1 209 Lambrechts Jørgen Hage Førde IL - Ski M 1:04.04 1:01.73 2:05.77

2 210 Hetle Andreas Breimsbygda IL - S M 1:09.76 1:07.23 2:16.99 +11.22

Junior II M 19-21 år

1 211 Sårheim Edvin Fonn Breimsbygda IL - S M 1:01.24 59.67 2:00.91

Tidtaking