• Nyhende
  • Sport
  • Kultur
  • Radio
  • Webcam
  • Abonnent
  • E-avis
  • Cruise

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyhende →

Færre på kino med utsett storfilm

Billettsalet til norske kinoar har stupt sidan filmen «Spider-Man: No Way Home» gav ei historisk opningshelg i slutten av januar. Mangel på storfilmar er noko av årsaka.

foto
Skodespelar Stig Henrik Hoff og produsent Live Bonnevie har vore med på å lage filmen «Kampen om Narvik». At filmen har blitt utsett på ubestemt tid er ei av årsakene til at billettsalet på norske kinoer har stupt dei siste månadene, trur bransjeorganisasjonen Film & Kino. Foto: Terje Pedersen / NTB / NPK
NPK-NTB
Oppdatert: fredag 13. mai 2022 kl. 05:00
Artikkelen er mer enn ett år gammel
Publisert: fredag 13. mai 2022 kl. 05:00 Oppdatert: fredag 13. mai 2022 kl. 05:00
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Kino
Ansvarleg Redaktør og Dagleg Leier
Bengt Flaten
Redaksjon
redaksjon@fjordingen.no
Annonse
annonse@fjordingen.no
Abonnement
abonnement@fjordingen.no
Sosial medier
Instagram
Facebook
Kundeservice
57 87 45 00

Fjordingen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Fjordingen har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © Fjordingen.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.